Czwartek, 18. Kwiecień 2024

Mistrzostwa Europy Juniorów w Monachium, złoto i brąz dla Polski

W sobotę i niedzielę (9/10 października) w Monachium miały miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów. W regatach wystartowało sześć polskich osad. Biało-czerwoni zdobyli dwa medale - złoto wywalczyła dwójka podwójna mężczyzn, a brąz dwójka bez sternika. Zawodnicy przygotowywali się do Mistrzostw w COS - OPO Wałcz.

Mikołaj Kulka i Daniel Gałęza (JM2x) kapitalnie rozegrali swój finał. Przez większość wyścigu utrzymywali się na czwartej pozycji, jednak nie tracili dystansu do rywali. Na ostatnich metrach fantastycznie zaatakowali, zostawiając resztę osad za sobą! Wygrali z czasem 06:47,48. Drudzy byli Czesi (06:48,62), a trzeci Chorwaci (06:50,40). Z kolei Tomasz Lewicki i Fryderyk Sobecki (JM2-) stoczyli niesamowity bój o brązowy medal! Na ostatnich metrach walczyli z Bułgarami, których ostatecznie wyprzedzili o 0,28 sekundy! Biało-czerwoni uzyskali czas 07:05,26. Złoto wywalczyli Rumuni (07:01,83), a srebro Norwegowie (07:03,58). Jakub Woźniak (JM1x) zajął czwarte miejsce w finale A (07:35,26). Złoto wywalczył Belg Aaron Andries (07:21,18), srebro Litwin Povilas Juskevicius (07:24,02), a brąz - Włoch Marco Prati (07:27,23). Julia Sulik, Gabriela Stefaniak, Zofia Krukowska i Julia Gęsicka (JW4x) zajęły piąte miejsce w finale A (07:15,62). Złoto zdobyły Rumunki (06:57,76), srebro Szwajcarki (07:00,56), a brąz - Włoszki (07:02,50). Maciej Kłodziński, Jakub Krajewski, Maksymilian Skica i Jakub Nowakowski (JM4-) uplasowali się na trzecim miejscu w finale B (06:48,53) i zakończyli mistrzostwa na dziewiątym miejscu.Także na dziewiątym miejscu rywalizację zakończyli Piotr Śliwiński, Igor Czekanowicz, Grzegorz Hoffmann i Michał Rańda (JM4x). W finale B uzyskali czas 06:32,17.