Poniedziałek, 18. Marzec 2019

Jakub Urban wybrany przez PZTW Trenerem Roku!

a
Kapituła Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich wybrała Jakuba Urbana najlepszym trenerem roku 2018. 

Osady prowadzone przez trenera Urbana i jego asystenta Michała Kozłowskiego odnosiły sukcesy na wszystkich najważniejszych imprezach sezonu. Czwórka podwójna w składzie Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Agnieszka Kobus-Zawojska zdobyła złoto na Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata . Czwórka bez sterniczki Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska wywalczyła z kolei brązowy medal Mistrzostw Europy oraz dotarła do finału Mistrzostw Świata.

jak urb

Fot. J. Kowacic

"Nie powiem, żebym był zaskoczonym tym wyborem, gdyż wyniki osiągane przez osady były naprawdę dobre. Cały rok uważam za bardzo udany. Wyróżnienie to traktuję również jako bodziec do dalszej pracy i postaram się nie zawieść w kolejnym roku" - skomentował trener Urban. Prowadzona przez niego czwórka podwójna z plebiscycie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej FISA wygrała niedawno w kategorii "Żeńska Osada Roku". (źródło www.pztw.pl)

Szkoleniowiec w imieniu swoich zawodniczek odebrał w Poznaniu puchar ufundowany przez Prezydenta RP dla osady, która w 2018 roku osiągała najlepsze wyniki. Jakub Urban został wyróżniony drugi raz z rzędu - przed rokiem kapituła PZTW wyróżniła dwa duety trenerskie (Urban/Kozłowski oraz Robert Sycz/Aleksander Wojciechowski).

Więcej na  www.pztw.pl

 

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 530