Poniedziałek, 18. Marzec 2019

Hokej na trawie na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich - Podsumowanie

f

Młodzi reprezentanci Polski w hokeju na trawie w dniach 7-14 października 2018r uczestniczyli w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w stolicy Argentyny Buenos Aires. W klasyfikacji końcowej kobieca reprezentacja uplasowała się na siódmym miejscu, a męska na piątym.  

Klasyfikacja końcowa turnieju:Kobiety

Mężczyźni

  Argentyna 1 Malezja
2 Indie 2 Indie
3 Chiny 3 Argentyna
4 RPA 4 Zambia
5 Australia 5 POLSKA
6 Austria 6 Australia
7 POLSKA 7 Austria
8 Namibia 8 Bangladesz
9 Urugwaj 9 Meksyk
10 Zimbabwe 10 Kanada
11 Meksyk 11 Kenia
12 Vanuatu 12 Vanuatu

 

Trener Bogusław Kozłowski o występie Polek:

„Udział w III Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires był niesamowitym przeżyciem i ukoronowaniem pracy wykonanej w ostatnich 3 latach przez zawodniczki i cały sztab. Celem minimum było wywalczenie awansu do ćwierćfinału. Wiedzieliśmy, że w w dalszej fazie turnieju możemy się spotkać z  reprezentacjami należącymi do światowej czołówki. 

W walce o pierwszą czwórkę turnieju „odpadliśmy” po dobrym meczu z późniejszym srebrnym medalistą Igrzysk – reprezentacją Indii.

Byliśmy chwaleni  za grę w defensywie, natomiast szwankowała gra w ofensywie. Oddawaliśmy mało strzałów przez co nasz dorobek bramkowy nie był imponujący.

Turniej obfitował w niespodzianki (wygrana Namibii z Australią, RPA z Australią, remis Chin z Austrią) co pokazuje że nie było słabych drużyn.

Gra przy pełnych trybunach, ogromne zainteresowanie hokejem na trawie, życzliwość i uśmiechy na twarzach mieszkańców Buenos Aires na zawsze zostaną w pamięci całego teamu, a ogromny bagaż doświadczeń i nawiązywanie walki w meczach z wyżej notowanymi krajami powinny zaprocentować w przyszłości”.

fot. Szymon Sikora/Polski Komitet Olimpijski

Trener Mateusz Grochal o występie biało-czerwonych:

„Myślę, że zajęte ostatecznie 5 miejsce na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, i to zdobyte w takim stylu z przeciwnikiem z najwyższej półki, nie przynosi wstydu. Muszę przyznać, iż mieliśmy aspiracje i potencjał na to aby powalczyć o medale. Po drodze do fazy pucharowej napotkaliśmy kilka przeciwności, natomiast należy zauważyć, iż z każdym z medalistów nawiązaliśmy walkę a spotkania te obfitowały w emocje. Osobiście bardzo cieszę się i dziękuję drużynie za charakter i ducha walki jaki pokazaliśmy na tym turnieju. Postawa jaką zaprezentowaliśmy pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość…“ (źródło www.pzht.pl)

fot. Szymon Sikora/Polski Komitet Olimpijski

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 364