Piątek, 26. Kwiecień 2024

Zakończyły się Mistrzostwa Świata U-23 i Juniorów w wioślarstwie Rotterdam 2016. Sukcesy Polaków.

1

Kolejny duży sukces polskiego wioślarstwa. W zakończonych 28.08.2016 r. Mistrzostwach Świata U-23 i Juniorów w Rotterdamie Reprezentacja Polski wywalczyła dwa medale. Pierwszy z nich powędrował do Natana Szymczyka - Węgrzyckiego, który wywalczył srebro w kategorii U-23 w męskich jedynkach. Nasz skifista błysnął formą już na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro gdzie wygrał finał B i ostatecznie uplasował się na 7 miejscu. W Rotterdamie uległ tylko Niemcowi Tim  Ole Neske. Wielki sukces odniosła nasza czwórka podwójna kobiet w składzie: Marta Wieliczko, Krystyna Lemańczyk, Olga Michalkiewicz i Katarzyna Zillmann wygrywając zdecydowanie finał A i sięgając po złoty medal. Wielkie gratulacje dla naszych zawodniczek i zawodnika i życzenia podobnych sukcesów w sporcie seniorskim.